Premijera filma VIRUS i tribina o nasilju – ADRA Srbija

Premijera filma VIRUS i tribina o nasilju

Deca pomažu deci 2012/2013
Deca pomažu deci 2012/2013
31/12/2012
Donacija u Novom Pazaru
Donacija u Novom Pazaru
06/06/2013
Deca pomažu deci 2012/2013
Deca pomažu deci 2012/2013
31/12/2012
Donacija u Novom Pazaru
Donacija u Novom Pazaru
06/06/2013
Prikaži sve

Premijera filma VIRUS i tribina o nasilju

Premijera filma VIRUS i tribina o nasilju

Film Virus je premijerno prikazan u Velikoj sali Doma omladine 26.4.2013.godine. Na tribini posle premijere govorili su Igor Mitrović, izvršni direktor Adre Srbija, prof. dr Zorica Kuburić, sociolog – Filozofski fakultet Novi Sad i Filip Stefanović, psihoterapeut, dečiji psihoterapeut i prof. fizičkog vaspitanja.

U razgovoru se bavilo pitanjima: kako deca usvajaju nasilan obrazac ponašanja? Kako ljudi u Srbiji reaguju na nasilje? Ima li otpora nasilju ili vlada ravnodušnost? Kako pomoći sebi i drugima koji imaju nasilan oblik ponašanja?

“Virus je priča o našem društvu, ne o sistemu koji nas nemilosrdno proždire. U ovoj priči upoznaćete ljude iz naše zajednice, one koji se rađaju, žive i umiru okruženi nasiljem. Nasilje se nastanilo u kolektivnoj svesti u meri u kojoj smo prestali da ga primećujemo, percepirajući ga kao karakternu osobinu. Shodno tome, u filmu radnja ide unazad, oponašajući introspekciju naše kolektivne svesti, otkrivajući put destrukcije.
Nasilje se prenosi poput virusa sa osobe na osobu, ne samo direktnom fizičkom interakcijom, već i empirijskim iskustvom nasilnih situacija, kao i uticajem nasilnih osoba. Publika će prepoznati efekte koji prikazuju nasilje kao patogeni agens, iskonsko sveprisutno zlo, koje zlo pobeđuje.
Naši protagonisti nisu apsolutni heroji niti zlikovci. To su jednostavni ljudi, sivi, svakodnevni i realistični. Pored nasilja, oni su izloženi podmetanjima, pritiscima, podvalama, pohlepom, nepravdom… Oni su, poput ovog kratkometražnog filma Virus, metafora našeg društva.”

Više informacija na facebook stranici Filma Virus

 

[alpine-phototile-for-flickr src=“set“ uid=“101139197@N03″ sid=“72157635377430364″ imgl=“fancybox“ style=“wall“ row=“4″ size=“240″ num=“30″ highlight=“1″ curve=“1″ align=“center“ max=“100″ nocredit=“1″]